Ucha

Ucha – solidne elementy stalowe w przystępnych cenach

Ucha to osprzęt żeglarski o uniwersalnym zastosowaniu. Są szeroko wykorzystywane zarówno na statkach, łodziach czy jachtach, jak i poza nimi. Mają zróżnicowaną budowę, która pozwala je wykorzystywać w wielu miejscach. Współpracują m.in. z cumami, obciągaczami bomu czy linami masztowymi. Umożliwiają przeprowadzenie liny o określonych wymiarach. W żeglarstwie korzysta się przede wszystkim z uch stalowych – ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Są to bowiem elementy bardzo wytrzymałe, solidne, a przy tym odporne na korozję i przystosowane do użytkowania na zewnątrz oraz w kontakcie z wodą. Dzięki właściwościom tych materiałów elementy o przeznaczeniu żeglarskim mogą być też stosowane w innych miejscach – np. do konstrukcji małej architektury ogrodowej.

Ucha nierdzewne i kwasoodporne – idealne do użytku w trudnych warunkach

Ucha nierdzewne i kwasoodporne znakomicie nadają się do użytkowania zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Są przystosowane do kontaktu z wilgocią i odporne na warunki atmosferyczne. Ucha kwasoodporne wykazują dodatkowo odporność na korozję w środowisku zawierającym chlorki i kwasy. Odpowiednio zamontowane (każdy element z tej kategorii ma wkręt lub otwory umożliwiające ich przymocowanie do podłoża za pomocą 2-4 śrub) będą trwałe i solidne. Dzięki różnorodności tego typu elementów ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Oferta INOXA obejmuje między innymi:

  • ucha przykręcane,
  • ucha obciągacza bomu,
  • wkręty oczkowe,
  • śruby typu „U”,
  • ucha z krętlikiem,
  • ucha i wkręty z pierścieniem.

 

Wszystkie elementy pochodzą od najlepszych producentów na rynku i są produkowane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki precyzji wykonania są niezawodne i trwałe, ale także estetyczne. Dostępność w różnych rozmiarach ułatwia ich idealne dopasowanie do konkretnego zastosowania. Potrzebują Państwo pomocy w tym zakresie? Zapraszamy do kontaktu!