Szekle żeglarskie

Szekle żeglarskie – wygodne mocowania lin i łańcuchów

Szekle żeglarskie to elementy, które znajdują szerokie zastosowanie zarówno na jachtach, jak i poza nimi. Są to elementy używane do łączenia takielunku, liny z żaglem lub łańcuchów w dowolnych kombinacjach – metalowe klamry najczęściej w kształcie litery U lub omegi. Zamykane za pomocą śruby lub sprężynowej zapadki zapewniają trwałe i pewne połączenie rozmaitych konstrukcji. Dzięki uniwersalnej budowie szekle żeglarskie można wykorzystać również w produkcji przepompowni i zbiorników, na placach zabaw i w rozmaitych konstrukcjach. W naszej ofercie znajdują się szekle żeglarskie kwasoodporne, które są przystosowane do użytkowania trudnych warunkach, solidne i trwałe.

Szekle żeglarskie nierdzewne i kwasoodporne – niezawodne elementy złączne

Wykorzystanie stali kwasoodpornej pozwala zapewnić najwyższą jakość produktów oferowanych przez firmę INOXA. Nasze szekle żeglarskie są dzięki temu przystosowane do różnych sposobów wykorzystania. Stal kwasoodporna jest dodatkowo odporna na korozję w zróżnicowanych warunkach – nie tylko w środowisku wilgotnym, ale również zawierającym chlorki i kwasy, dzięki czemu sprawdza się nawet tam, gdzie jest narażona na ciągłą ekspozycję na wodę morską. W połączeniu z precyzyjnym wykonaniem każdego elementu z zapewnia to długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie, nawet w tzw. agresywnym środowisku.

Oferujemy szekle żeglarskie w różnych kształtach, oparte o rozmaite mechanizmy zamykające i zabezpieczające. Każdy z artykułów jest też dostępny w kilku rozmiarach, co pozwala na jego precyzyjny dobór do konkretnego zastosowania. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem. Jesteśmy przekonani, że znajdą tu Państwo potrzebne elementy. My zadbamy o ich błyskawiczną dostawę – nawet w jeden dzień roboczy!