Podkładki do fotowoltaiki

Podkładki nierdzewne do fotowoltaiki – stabilne i bezpieczne mocowanie

Podkładki pod śruby to elementy niekiedy pomijane przez niedoświadczonych monterów, ale bardzo przydatne. Pomagają w odpowiednim rozłożeniu nacisku śruby na podłoże, chronią je przed uszkodzeniem na skutek zbyt mocnego dokręcenia śruby. Zapewniają również lepsze przyleganie do siebie wszystkich elementów. Ponadto podkładki ze stali nierdzewnej chronią przed korozją – np. na skutek oddziaływania czynników atmosferycznych. W instalacjach fotowoltaicznych zaleca się wykorzystywanie właśnie podkładek nierdzewnych ze względu na ich antykorozyjne właściwości, a jednocześnie dużą wytrzymałość. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór elementów tego typu dostępnych w świetnych cenach.

Podkładki pod śruby do fotowoltaiki – szeroki wybór produktów

Prawidłowy dobór elementów montażowych do instalacji fotowoltaicznej jest niemal równie ważny co dobór parametrów samych paneli. To właśnie one odpowiadają bowiem za bezpieczeństwo i trwałość mocowania. Zaleca się stosowanie elementów odpornych na warunki atmosferyczne i bardzo trwałych, ponieważ fotowoltaika jest montowana z myślą o użytkowaniu przez kilka dekad. Dostępne w naszej ofercie podkładki nierdzewne spełniają wszystkie te warunki, pomagając w tworzeniu solidnych połączeń.

Potrzebują Państwo niezawodnych i idealnie dopasowanych elementów montażowych? Zachęcamy do wyszukiwania podkładek nierdzewnych z naszej oferty po numerach norm DIN. Zapewnia to idealną zgodność z innymi standaryzowanymi produktami, które również są dostępne  w naszej hurtowni. Proponujemy podkładki okrągłe (standardowe i szerokie) oraz sprężyste w kilku typowych dla fotowoltaiki rozmiarach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a także kontaktu z biurem obsługi klienta i skorzystania z naszego fachowego wsparcia!