Rok 2020 z pewnością zapamiętamy na długo. Jest wyjątkowy pod wieloma względami dla ludzi i przedsiębiorstw na całym świecie. Dla firmy INOXA rok 2020 jest szczególnie istotny, czym właśnie chcemy się z Państwem podzielić: jako niezawodny dostawca elementów złącznych nierdzewnych i kwasoodpornych, lider polskiego rynku oraz ekspert w tej dziedzinie świętujemy 20-lecie działalności!

Historia powstania firmy 

Spółka rozpoczęła swoją działalność w II kwartale 2000 roku w składzie 3 osób. Obszar działalności obejmował południe Polski, a w skład asortymentu wchodziły śruby wykonane z różnych materiałów wg norm DIN, ISO i PN. Potrzeba było jedynie trzech lat aby firma rozszerzyła działalność na obszar całego kraju oraz wyspecjalizowała się w obrocie elementami złącznymi nierdzewnymi i kwasoodpornymi.


Kolejne lata przyniosły ekspansję na rynki wschodnie oraz rozbudowę magazynu o regały wysokiego składowania. Ważnym okresem był rok 2006 gdzie do szerokiego już asortymentu dołączył osprzęt żeglarski. W tym roku INOXA zatrudniała już 15 osób.


W 2013 roku zakończyła się inwestycja budowy nowej siedziby w Jaworznie na terenie Jaworznickiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, przy samym zjeździe z autostrady A4 łączącej Katowice z Krakowem. Powstała część biurowa oraz magazyn wysokiego składowania o powierzchni 1200 m2.

 

 

 

Kolejne kroki milowe

Rok 2018 to mocne wejście firmy INOXA w strefę e-biznesu, czyli uruchomienie nowoczesnej platformy B2B. Autorska platforma e-commerce stworzona z myślą o klientach realizuje 50 procesów biznesowych dzięki czemu staje się rozwiązaniem wysoce innowacyjnym.

Niedługo później spółka rozpoczęła przygotowania do wdrożenia systemu WMS, co oznaczało szeroką reorganizację magazynu i niemałe wyzwanie logistyczne. System ten po całkowitym wdrożeniu pozwoli na kompleksowe zarządzanie magazynem, zminimalizuje ilość błędów oraz diametralnie zwiększy efektywność i elastyczność pracy magazynu.


Początkiem 2020 roku światło dzienne ujrzał w pełni autorski katalog produktowy firmy INOXA. Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z profesjonalistami pozwoliła na stworzenie blisko 400 stronnicowej bazy wiedzy o artykułach z oferty spółki. Katalog jest już dostępny dla użytkowników platformy B2B.

 

 

W dwie dekady INOXA rozrosła się z trzyosobowej działalności do zespołu ponad 40 osób. Wspólnie opracowaliśmy wartości, jakimi kierujemy się w biznesie oraz priorytety naszych działań.

 

 

Spojrzenie w przyszłość


Przed nami kolejne wyzwania i inwestycje: m.in. zakończenie wdrożenia systemu WMS, rozbudowa systemu CRM, wprowadzenie nowych produktów czy zwiększenie integracji z partnerami biznesowymi. Ciągle trwają prace nad poprawą jakości pakowania czy maksymalnym skróceniu czasu dostaw pozycji terminowych. Nieustannie udoskonalamy i uzupełniamy treści naszej platformy B2B – wkrótce powstanie baza wiedzy, udostępnimy pliki do pobrania oraz szczegółowe dane techniczne wszystkich produktów. W międzyczasie rozpoczęliśmy prace nad kolejnymi projektami, o których poinformujemy już wkrótce.


Chcemy systematycznie rozwijać się, szkolić i ukierunkować nasze działania na jak najdokładniejsze spełnienie potrzeb i wymagań rynku. Będziemy prężnie działać, by każdorazowo dostarczać Państwu deklarowane przez nas wartości: uczciwość, partnerstwo, komunikację oraz profesjonalizm.

 

Partnerskie współtworzenie biznesu


W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy są z nami od początku działalności oraz tym, którzy do współpracy dołączyli całkiem niedawno. Jak wielokrotnie podkreślamy: każdy Klient jest dla nas Partnerem, a wszystkie nasze decyzje i działania podejmujemy z myślą właśnie o Klientach. Wierzymy, że współpraca z nami dała i będzie dawać Państwu wiele satysfakcji i korzyści.


Dziękujemy za te 20 lat przyjemności i zaszczytu pracy z Państwem, za każdą poradę, opinię, krytykę oraz codzienną motywację do podnoszenia jakości usług. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i mamy głęboką nadzieję, że przyjdzie nam jeszcze radośnie, wspólnie świętować kolejne lata owocnej współpracy. Serdecznie zapraszamy!


Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej gdzie będziemy dzielić się nowościami oraz informować na bieżąco o podejmowanych działaniach i akcjach. W naszych oczach przyszłość maluje się w barwach pomarańczu – kolorze energii, inspiracji, kreatywnego myślenia i naszego logo!